Barcelona zdobyta!!!! Mistrzostwa Świata Juniorów w lekkiej atletyce. Przemek Słowikowski 4 miejsce i Rekord Polski, Agnieszka Karczmarczyk 7 miejsce!!!!

W połowie lipca 2012r. wychowankowie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce rozgrywanych w Barcelonie.

Przemek Słowikowski i Agnieszka Karczmarczyk podopiecznie trenera Dariusza Adamczyka wspięli się na wyżyny swoich możliwości i zajęli razem z kolegami ze sztafet 4 i 7 miejsce!!!

Przemek Słowikowski zawodnik MMKS GDANSK startował w sztafecie 4x100m.Razem z kolegami w eliminacjach osiągnęli 39,31sek co jest nowym Rekordem Polski!!!! W finale niewiele zabrakło żeby reprezentacja narodowa juniorów stanęła na najniższym podium. Z wynikiem 39,46 uplasowała się na 4 miejscu.

Agnieszka Karczmarczyk już srebrna medalistka Mistrzostw Europy z przed roku biegała z koleżankami w sztafecie 4x400m. Po zaciętej walce Polki uplasowały się na 7 miejscu. Zabrakło niewiele jest niedosyt, ale taki jest sport- piękny bo nieprzewidywalny.
Agnieszka biegała też indywidualnie na 400mppł dochodząc do PF bijąc swoja „życiówkę” ostatecznie pobiegła -59,36sek.

Były to najlepsze starty naszych zawodników na imprezie rangi międzynarodowej. Dotychczas tylko Agnieszka Karczmarczyk w ubiegłym roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy. Czwarte i siódme miejsce to duży sukces naszych wychowanków podsumował trener Dariusz Adamczyk.