29 września 2012roku na Jeziorze Długim w Olsztynie odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Wyścigach Łodzi Smoczych. W kategorii juniorów na dystansie 3000 metrów wystartowała osada wychowanków Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Osada MMKS Gdańsk przyjechała osłabiona. Nie pojechało kilku czołowych zawodników , których wzmogła choroba. Walczyli dzielnie , chociaż popłynęli tylko w 15 osób. Debiutująca w tym roku bardzo młoda (14-15 lat a kategoria junior to nawet 18lat) osada Młodzieżowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego mozolnie zbierała punkty, aby ostatecznie zająć czwarte miejsce Pucharu Polski!!! Jak na debiut tak młodej osady to duży sukces!

W zawodach szkolnych osada Gimnazjum nr 32 zajęła 2 miejsce przegrywając nieznacznie ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna!

Wyjazd na regaty był możliwy dzięki wsparciu Miasta Gdańsk, , PGNiG oraz fundacji FOSA!

Podziękowania dla mojego pierwszego trenera w kajakarstwie – Jacka Marcinkowskiego, który bezinteresownie pomagał w przygotowaniach oraz podjął się w tym roku sterowania tej młodej osadzie!

Ogromne podziękowania za wsparcie należą się dla Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej! Dzięki GOKF smocze łodzie stały dyscypliną uprawianą masowo a nie elitarnie! Młodzież miała możliwość uczestnictwa w zajęciach bezpłatnie ( w innych klubach to koszt 20-50zł miesięcznie) pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli i trenerów! Ogromne dzięki!!!

Grzegorz Kwiatkowski GOKF/MMKS