W sobotę 01.12.2012r. zawodnicy sekcji lekkoatletycznej MMKS GDAŃSK podsumowali sezon lekkoatletyczny w 2012r. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej  nr 48 W Gdańsku.

Spotkanie rozpoczął pokaz filmowy (zobacz-www.mmksgdansk.pl) -najstarszej grupy nakręcony przez naszego byłego wychowanka, a teraz trenera Marka Grabowskiego ,następnie prezes Młodzieżowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Gdańsk Dariusz Adamczyk podsumował  sezon 2012r.

„Agnieszka Karczmarczyk i Przemysław Słowikowski reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata w Barcelonie zdobywając VII i IV miejsce w sztafetach reprezentacji POLSKI. „Zdobyliśmy 7 medali na szczeblu ogólnopolskim, 40 medali na szczeblu województwa. Przemek Słowikowski pobił Rekord Polski wraz z kolegami w sztafecie 4x100m.”

Nasza młodzież w Lidze Młodzików województwa pomorskiego uplasowała się na III miejscu, najlepiej z klubów gdańskich!!!

Nasi wychowankowie licznie reprezentują kadrę województwa i Polski. Ośmielę się nawet powiedzieć, że sekcja w Gdańsku staje się dominującą pod względem szkolenia młodzieży w Gdańsku”  -mówił prezes klubu Dariusz Adamczyk

Zawody międzynarodowe

Mistrzostwa Świata Juniorów-Barcelona

IV m- Przemysław Słowikowski 4×100 -Reprezentacja Polski, Rekord Polski

VII m- Agnieszka Karczmarczyk 4×400- Reprezentacja Polski

7medali Mistrzostw Polski w 2012 roku.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów-Spała

II m- Agnieszka Karczmarczyk 400M

II m- Weronika Błażek 60M

 Mistrzostwa Polski Juniorów-Białystok

I m- Agnieszka Karczmarczyk 400MPPŁ

II m- Przemysław Słowikowski 200M

III m- Przemysław Słowikowski 100M

II m- Sztafeta 4X100M (P. Słowikowski, Kamil Karnas, Michał Bykowski, Kacper Telepski, Marcin Łaszewski)

 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży-Kraków

II m- Weronika Błażek 100M

 

To był bardzo udany sezon, jak dotychczas najlepszy w historii 5 letniej działalności sekcji la, mam nadzieje, że praca naszych trenerów będzie jeszcze bardziej owocna, a przypomnę, że każda sekcja w klubie, a mamy ich już 6 (sekcja lekkiej atletyki, sekcja pływania synchronicznego, sekcja badmintona, sekcja cheerleaders, sekcja piłki siatkowej, sekcja smoczych łodzi) prowadzi grupy młodzieżowe do 19 roku życia najzdolniejsi zaś będą trafiali do klubów szkolących wyższe kategorie wiekowe.

Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem, tj. wręczeniem nagród dla trenerów i zawodników. Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy-zawodnicy, trenerzy, nauczyciele i rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek.

Życzymy młodym lekkoatletom dalszych sukcesów.