SAMSUNG

Aż 7 tysięcy fanów lekkiej atletyki oglądało zmagania polskich sportowców w hali Ergo Arena w Gdańsku. To historyczne wydarzenie dzięki któremu polska lekkoatletyka stała się na nowo królową sportu. To wydarzenie przejdzie do historii ponieważ zawody odbyły się pierwszy raz na Pomorzu. W dniach 22 i 23 lutego hala zapełniła się po brzegi, a polscy lekkoatleci pierwszy raz  startowali przy tak licznej widowni. Mieliśmy w tym swój udział!!! Nasi wychowankowie, byli zawodnicy sekcji G O K F/M M K S  (obecnie reprezentujący barwy innych klubów) też startowali na Halowych Mistrzostwach Polski.

Oto zawodnicy którzy swoją przygodę ze sportem rozpoczęli w sekcji lekkoatletycznej G O K F/M M K S

Przemysław Słowikowski – startował w biegu na 60 m i 200 m.

I zdobył brązowy medal na 200 m!!!!!!

Kamil Karnas – startował w biegu na 60 m

Szymon Stecka –  startował w 3-skoku

Patryk Banaszczyk – startował w biegu na 60 m

Dawid Rakowski – startował w biegu na 60 m

Przypominamy, że trenerzy sekcji lekkiej atletyki G O K F  pracują z  młodzieżą do 19 roku życia. Ich zadaniem jest przede wszystkim zachęcić jak najwięcej młodych ludzi do uprawiania lekkiej atletyki i wyłowić najzdolniejszych. Później najzdolniejsi wychowankowie trafiają do innych klubów gdzie dalej rozwijają się – już pod kątem specjalistycznym.

Przykładem dobrego systemu i naboru w sekcji lekkiej atletyki  G O K F/M M K S są nasi wychowankowie, którzy po ukończeniu kategorii wiekowej junior w innych klubach, sekcjach lekkoatletycznych zdobyli medale na Mistrzostwach Europy. Mowa tutaj np. o Agnieszce Karczmarczyk –złotej medalistce Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2013r w sztafecie 4x400m i Przemku Słowikowskim –srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2013r. w sztafecie 4x100m.

Zapraszamy chętną młodzież do udziału w zajęciach z lekkiej atletyki.

Informacje na podstronie sekcja lekkiej atletyki www.gokf.gda.pl oraz www.mmksgdansk.pl

SAMSUNGSAMSUNG

SAMSUNG

1891002_10201432360837785_1579609572_n