VI Młodzieżowa Gala Sportu Gdańskiego odbyła się w czwartkowe popołudnie. Miasto pochwaliło się i nagrodziło najlepszych trenerów i zawodników w współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyk.

Nagrodzeni zostali także nasi wychowankowie Agnieszka Karczmarczyk za złoty medal MPJ w biegu na 400mppl i VII m w sztafecie 4x400m w MŚJ w Barcelonie, Przemysław Słowikowski IV m w sztafecie 4x100m na MŚJ w Barcelonie oraz za 3 medale MPJ zdobyte na dystansach sprinterskich, Weronika Błażek za II miejsce na OOM w biegu na 100m oraz nasza srebrna sztafeta 4x100m w składzie: (Kamil Karnas, Michał Bykowski, Marcin Łaszewski, Kacper Telepski, Przemysław Słowikowski)

Wśród trenerów został doceniony nasz szkoleniowiec Dariusz Adamczyk. Znalazł się on w gronie 28 nagrodzonych  trenerów miasta Gdańska.

System Sportu Młodzieżowego to zestawienie wyników sportowych dzieci i młodzieży z podziałem na kategorie klubów i samorządów.

W 2012 roku wśród powiatów (uwzględniono 364) Gdańsk zajął piąte miejsce w Polsce, za Warszawą, Poznaniem, Wrocławiem i Bydgoszczą. W porównaniu z 2011 rokiem Gdańsk awansował o jedno miejsce, wyprzedzając Kraków.

Kluby, które dla Gdańska zdobyły najwięcej punktów:
1. AZS AWFiS
2. MKS
3. GKS Stoczniowiec
4. MRKS
5. Energa Gedania
6. SGKS Wybrzeże
7. UKS Atena
8. UKS Conrad
9. MMKS
10. UKS Dwójka Morena
Gratulujemy zawodnikom i trenerom!!!!!!!!!!!!!!!!!