11039444_839813972757605_976157404_nJak długo trenujesz w lekkoatletykę?

 Lekkoatletykę zaczęłam trenować jak miałam 9 lat. W tym roku mija już  10 lat od kiedy to wszystko się zaczęło.

Jak trafiłaś do GOKF?

Do GOKF-u trafiłam dzięki mojemu trenerowi Krzysztofowi Krysteckiemu. To on przyprowadził mnie na treningi i to z nim stworzyliśmy tam grupę lekkoatletyczną. To dzięki zaangażowaniu trenerów GOKF jestem nadal w sporcie.

Jak wyglądają Twoje treningi?

Cykl treningowy jest pewnie podobny do tego jak trenują inni zawodnicy. Oczywiście w okresie przygotowawczym poza sezonem treningi są cięższe i częściej wychodzę w teren . Jest też więcej biegania tlenowego i wydolnościowego.  Im bliżej sezonu tym więcej odpoczynku, a na treningach biegam już mniej odcinków i są one zdecydowanie szybsze.

Twoje największe osiągnięcia ile razy stawałaś na podium zawodów ogólnopolskich?

Na początku kariery sportowej czterokrotnie byłam mistrzynią kraju na Czwartkach lekkoatletycznych i trzykrotnie na zawodach międzynarodowych organizowanych w Warszawie. Uważam, że taka impreza to ogromne doświadczenie dla przyszłych zawodników. W kategorii młodzika razem z koleżankami zdobyłam złoty medal Mistrzostw Polski w biegu sztafetowym 4x100m . Rok później na hali w Spale również zdobyłam złoty medal w biegu na 300m. W kategorii juniorki hala okazała się dla mnie równie szczęśliwa- podwójne wicemistrzostwo kraju w biegu na 400m (rok temu w Spale i w tym roku w Toruniu).

Konkurencja 400m to twój koronny dystans czy zawsze tak było?

Zaczynałam od nieco krótszego dystansu jakim jest 300m. Jednak od zawsze było wiadomo, że od kategorii wiekowej juniorki młodszej będziemy przedłużać dystans do 400m. Biegam również 100m i 200m , jednak 400m to zdecydowanie moja koronna konkurencja i nie przewiduję żadnych zmian w najbliższym czasie.

Jakie są Twoje plany dotyczące przyszłości zawodowej, gdzie wybierasz się na studia?

Myślę o studiach na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Kierunek jaki mnie interesuje to fizjoterapia lub ewentualnie wychowanie fizyczne. Oczywiście wszystko będzie uzależnione od wyniku matury, która zbliża się wielkimi krokami i nie ukrywam, że jest to dla mnie aktualnie priorytetem . Decyzję o studiach podejmę pewnie dopiero po wyniku egzaminu maturalnego.

A jak widzisz swoją przyszłość sportową?

Chciałabym nadal trenować w GOKF , tak długo jak będzie to możliwe. Mam nadzieję, że nie przeszkodzą mi w tym kontuzje lub inne czynniki i że kiedyś odniosę sukces międzynarodowy .Nie zamierzam też przechodzić do żadnego innego trenera i innego klubu. Zostaje w GOKF. To jest właśnie moje marzenie