Archiwa

Miesięczne archiwum: Kwiecień 2013

Sekcja lekkoatletyczna MMKS-Mamy Nowego Szkoleniowca!!!!!

Rafał Has dołączył do trenerów  sekcji lekkoatletycznej MMKS GDAŃSK . Wybitny szkoleniowiec, obecnie trener Młodzieżowej Kadry Polski w biegu na 400m ,wychowawca między innymi Piotra Wiaderka Olimpijczyka z Pekinu(2008r) czy Londynu( 2012r.) w biegu na 400m, będzie pomagał w prowadzeniu najzdolniejszych zawodników sekcji lekkoatletycznej MMKS Gdańsk.

Jego praca będzie pomocna w szlifowaniu formy naszych najlepszych zawodników : Weroniki Błażek  czy Karoliny Gesek, już utytułowanych zawodniczek, które zdobywały medale MP. Myślę że to dobry wybór zwłaszcza że wskazówki i „inny punkt widzenia” będą nieocenione!!!-powiedział trener i prezes MMKS Dariusz Adamczyk.

Badmintonowe eliminacje do Mistrzostw Polski – Miastko, 14 kwietnia 2013 r.

W dniu 14 kwietnia 2013 r. w Miastku odbyły się Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych. Zasięg eliminacji obejmował dwa województwa: pomorskie i kujawsko-pomorskie. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 5 klubów: z MMKS-u Gdańsk, z MKB Lednika Miastko, UKS-u U2 Lotka Bytów, z Solca Kujawskiego oraz Lubiewa. Ogólna ilość zawodników na turnieju wynosiła 40 osób. Zawodnicy z klubu MMKS Gdańsk spisali się znakomicie na tych zawodach i osiągnęli historyczne sukcesy. Kwalifikację do Indywidualnych Mistrzostw Polski zapewniały tylko dwa pierwsze miejsca w każdej z kategorii wiekowych. Czytaj cały artykuł

Bieg Nadziei 2013r.-Grupy MMKS Start obowiązkowy!!!

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, Fundacja Hospicyjna i gdańskie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC zapraszają 20 kwietnia br. na Bieg Nadziei 2013 ulicami starego Gdańska. Impreza, oprócz oczywistej promocji zdrowego trybu życia, będzie częścią Pól Nadziei – wielkiej kwesty na rzecz osób przewlekle chorych i u kresu życia, połączonej z upowszechnianiem idei hospicyjnych w społeczeństwie

Bieg zacznie się o godzinie 11.00, ale na zawodników czekamy przy Fontannie Neptuna już od godziny 10.00. Tam też, kwadrans przed biegiem, rozpocznie się wspólna rozgrzewka, a potem już tylko: „Gotowi…., do startu… start!”. Trasa nie powinna zbytnio zmęczyć – liczyć będzie zaledwie około 1 km. Uczestnicy zatoczą pętlę i pobiegną od Neptuna ul. Długą, skręcą w ul. Pocztową, następnie w ul. Ogarną, Powroźniczą, by znaleźć się na Długim Targu i dobiec z powrotem do Fontanny. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest posiadanie żółtego akcentu: np: koszulka,czapka, balon Czytaj cały artykuł

Marszałek województwa pomorskiego nagradza wychowanków i trenerów MMKS!!!!

Już po raz piąty w historii 50 wybitnie uzdolnionych młodych sportowców nagrodził marszałek województwa pomorskiego. Uroczystość, z udziałem marszałka Mieczysława Struka i wicemarszałka Czesława Elzanowskiego odbyła się 27 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Nagrodzeni zostali zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MMKS, którzy zdobyli wysokie miejsca w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Mistrzostwach Polski.

Nagrodzeni wychowankowie:

Agnieszka Karczmarczyk- sekcja la MMKS –uczestniczka MSJ i medalistka MPJ

Weronika Błażek- sekcja la MMKS- medalistka OOM

Przemysław Słowikowski- sekcja la MMKS-uczestnik MSJ i medalista MPJ


Oprócz tego nagrodzonych zostało 14 trenerów, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki w sporcie młodzieżowym i seniorskim wśród nich jest nasz nauczyciel, koordynator sekcji lekkoatletycznej MMKS Dariusz Adamczyk.

Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!