badminton_1440x900_34843W dniu 14.12.2013 r. odbył się 16. Turniej Ślężański we Wrocławiu. Pojedynki rozgrywane były w trzech kategoriach: elita, junior młodszy oraz młodzik młodszy. Po raz kolejny, bardzo pozytywnie zaprezentowali się zawodnicy Gdańskiego MMKS, wielokrotnie zajmując miejsca na podium.

W kategorii junior młodszy 2 miejsce w grze podwójnej dziewcząt zajęła Wiktoria Juszczak występująca w parze z zawodniczką KSR Wolant Łódź, Aleksandrą Kołodziej. W kategorii młodzik młodszy potrójny sukces odniosła Marcelina Franczuk zdobywając aż 3 srebrne medale: w grze pojedynczej, w grze podwójnej wraz z Pauliną Karską (UKS Lotka Łódź) oraz w grze mieszanej w parze z Adamem Bibikiem (KSR Wolant Łódź). Jeżeli chodzi o chłopców, najlepiej wypadli Jakub Gałązka z Bartkiem Grochowskim zajmując 1 miejsce w grze podwójnej oraz miejsca 5-8 w grach pojedynczych (odpadli po wyjściu ze swoich grup). W deblu chłopców 3 miejsce zajął Kuba Paszkiewicz wraz z Adamem Bibikiem. Także 3 miejsce przypadło Bartkowi Grochowskiemu w parze z Pauliną Karską w grze mieszanej. Warto dodać także, że 2 miejsce w grze podwójnej mężczyzn wywalczył trener MMKS Rafał Kasprów, który wystąpił w parze z zawodnikiem SKB Piast Słupsk Adrianem Szkrawanem. Jeszcze raz składamy wszystkim zawodnikom serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych!