W dniu 14 kwietnia 2013 r. w Miastku odbyły się Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych. Zasięg eliminacji obejmował dwa województwa: pomorskie i kujawsko-pomorskie. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 5 klubów: z MMKS-u Gdańsk, z MKB Lednika Miastko, UKS-u U2 Lotka Bytów, z Solca Kujawskiego oraz Lubiewa. Ogólna ilość zawodników na turnieju wynosiła 40 osób. Zawodnicy z klubu MMKS Gdańsk spisali się znakomicie na tych zawodach i osiągnęli historyczne sukcesy. Kwalifikację do Indywidualnych Mistrzostw Polski zapewniały tylko dwa pierwsze miejsca w każdej z kategorii wiekowych.

W kategorii młodzików w grze pojedynczej dziewcząt 1 miejsce zajęła Wiktoria Juszczak uzyskując kwalifikację do IMP. Trochę gorzej poszło chłopcom w tej samej kategorii wiekowej, Krzysztofowi Brudnowskiemu i Mateuszowi Kallas, którzy uplasowali się ex aeqou na 5 miejscach. Najważniejsze jest jednak, żeby chłopcy uzyskiwali doświadczenie i ogrywali się z lepszymi. Co ważniejsze Ci sami chłopcy dostali się na IMP w grze podwójnej chłopców. Będą więc mieli okazję sprawdzić swoich sił na arenie krajowej w tej trudnej, ale jak pasjonującej dyscyplinie. W grze mieszanej 1 miejsce zajęła również para Wiktoria Juszczak z Pawłem Szwedą z MKB Lednika Miastko. Para ta również reprezentować będzie nasze województwo na IMP.

Jeśli chodzi o kategorię Młodzików Młodszych, w której wystartowała znaczna ilość zawodników, należy pochwalić naszych podopiecznych, którzy walczyli mężnie i nie odpuszczali żadnej lotki. Wywalczyli oni następujące miejsca.

W grze pojedynczej dziewcząt po pasjonującej grze 5 miejsce zajęła Marcelina Franczuk. Podkreślić należy, że zawodniczka ta chodzi dopiero do 4 klasy szkoły podstawowej, a w sposób nieznaczny przegrała z zawodniczką o dwa lata starszą. Na tym etapie szkolenia różnica każdego roku sprawia wielką różnice, jednak w przypadku naszej utalentowanej zawodniczki nie było można tego zauważyć, ponieważ walczyła, jak równa z równą i niewiele brakowało aby przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Druga z zawodniczek Julia Bajerska zajęła 4 miejsce w grupie. Jest to nasza najmłodsza zawodniczka, której był to jeden z pierwszych startów poza Gdańskiem i cieszy sam fakt, że mogła spróbować swoich sił rywalizując z starszymi koleżankami.

2 miejsce w całym turnieju i awans do IMP uzyskał Bartosz Grochowski, który przegrał w finale z zawodnikiem z Lubiewa Michałem Reckim 21:12 i 21:18.

Bardzo dobrze spisał się również Jakub Gałązka kończąc turniej na 3 miejscu. Jeśli chodzi o resztę, czyli Mateusza Nocunia, Wojciecha Kamińskiego uzyskali oni 2 miejsca w grupach. Natomiast Szymon Wolniak był 3 w swojej grupie.

Należy pochwalić również chłopców w grze podwójnej, Jakuba Gałązke i Szymona Wolnika, którzy zajęli 1 miejsce w eliminacjach oraz awansowali do IMP.

W grze mieszanej 1 miejsce zajęła również para z MMKS-u Gdańsk: Wojciech Kamiński oraz Julia Bajerska.

Należy podkreślić, że do IMP Młodzików młodszych bez eliminacji z tak zwanej listy rankingowej uzyskała historyczny awans para mieszana Bartosz Grochowski i Marcelina Franczuk.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy jak najlepszych wyników na IMP, które odbędą się maju: