W tym roku pod koniec sierpnia Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej wraz z  Młodzieżowym Międzyszkolnym Klubem Sportowym Gdańsk zorganizował obóz rekreacyjno- sportowy  w Olsztynie, w którym uczestniczyło 50 lekkoatletów. Warunki do trenowania były rewelacyjne, bo do naszej dyspozycji  były:  hala sportowa, basen, siłownia, stadion lekkoatletyczny oraz boiska do gier zespołowych. Po treningach zawodnicy mogli zarzyc kąpieli w Jeziorze Kortowskim położonym w odległości 50m od stadionu. Pogoda jak zwykle dopisała ok. 30 stopni C dawało się we znak.

Nadrzędnym celem obozu było przygotowanie młodzików do zawodów, które już niebawem przed nimi, natomiast juniorzy młodsi i juniorzy obóz traktowali jako odpoczynek po ciężkim sezonie. Kadra obozowa: trenerzy/nauczyciele GOKF  w 100 procentach zrealizowali program obozowy i założenia treningowe.

Pod koniec obozu bardzo mile zaskoczyła Nas sekcja Smoczych Łodzi ,która akurat była w Olsztynie na szkoleniu i zaprosiła Nas na trening. Spotkanie zaowocowało wspólnym rejsem i objaśnieniem przez kierownika Smoczych Łodzi Grzegorza Kwiatkowskiego na czym polega ta dyscyplina. Na koniec spotkania obydwie sekcje pogratulowały sobie wyników w mijającym sezonie.

Tak oto pierwszy raz doszło do spotkania wybitnych wychowanków GOKF- lekkoatletów: Agnieszki Karczmarczyk, Przemysława Słowikowskiego uczestników Mistrzostw Świata Juniorów w lekkiej atletyce  i smoków: Justyny Jarosz i Karola Schliemanna uczestników Mistrzostw Europy Reprezentacji Narodowych w Wyścigach Łodzi Smoczych.