aaaaaBardzo szybko minęły przygotowania i już zakończyliśmy I części sezonu letniego. Do końca czerwca startowaliśmy 16 razy na mityngach ogólnopolskich i zawodach organizowanych przez  Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

NASZE SUKCESY!!!
•    Nasza wychowanka Weronika Błażek wypełniła minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w sztafecie 4x100m i wraz z koleżankami z kadry narodowej  jedzie do USA (Eugene)  reprezentować Polskę!!!

•    Nasi wychowankowie zdobyli 9 minimów na Mistrzostwa Polski w kategorii junior i junior młodszy, które odbędą się we Wrocławiu (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) i Toruniu (Mistrzostwa Polski Juniorów).

1.    Karolina Gesek 400m i 200m
2.    Weronika Błażek 100,200m
3.    Sułek Nicola-pchniecie kulą oraz rzut dyskiem
4.    Paulina Witowska –rzut dyskiem
5.    Jakub Kozak -3000m
6.    Klaudia Gronda -3-skok

•    Reprezentowaliśmy też Polskę w zawodach międzynarodowych:
Karolina Gesek- 14. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny
Nicola Sułek- 44th International Franz-Schuster Memorial, Schwechat (AUT)
Weronka Błażek -60 Memoriał Janusza Kusocińskiego

•    Na  Okręgowych Mistrzostwach Juniorów województwa pomorskiego zdobyliśmy 8 medali i 8 miejsc w ścisłych finałach.

•    Reprezentowaliśmy powiat gdański w zawodach lekkoatletycznych Dysk Pomorski-  i zdobiliśmy 4 miejsce wśród 18 powiatów.

•    Liga młodzików województwa pomorskiego- po dwóch rzutach reprezentacja wychowanków GOKF zajęła 6 miejsce.

•    XX Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne Łódź 20-22.06.2014r: udział 14 naszych wychowanków i miejsca w pierwszej XX.

•    Sekcja także organizowała własne zawody
-Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w lekkiej atletyce oraz
-II Mistrzostwa DOS i MMKS w lekkiej atletyce

Blisko uzyskania minimów byli: Daniel Dancewicz w biegu na 400m Oskar Taba w biegu na 100 i 200m.

W drugiej części sezonu jedziemy na obóz letni do  Człuchowa , w którym uczestniczyć będzie  70 wychowanków/lekkoatletów GOKF. Głównym celem obozu jest  przygotowywanie się do II części sezonu. Trenować będziemy  na pięknym obiekcie lekkoatletycznym- stadion 300m bieżnia tartanowa. Zajęcia będą odbywać się też na kompleksie złożonym z kilku boisk do gier zespołowych nad jeziorem oraz na siłowni i basenie.

Trenerzy/nauczyciele GOKF dziękują swoim wychowankom za osiągnięte wyniki  oraz trud i wysiłek, który musieli włożyć aby je osiągnąć. Przed nami starty na MPJ ,OOM i MSJ trzymajcie kciuki. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.gokf.gda.pl oraz www.mmksgdansk.pl