sulekJak długo trenujesz w lekkoatletykę?

Lekkoatletykę trenuje jak na razie 2 lata. Ale systematycznie na treningi uczęszczam od 1.5 roku. Na  początku wywiadu chciałam powiedzieć że dzięki GOKF znalazłam swoją pasję!!!Bardzo lubię to co robię na treningach ,jest super atmosfera, trenerzy są fajni wygłupiają się z nami i oczywiście służą zawsze radą. To jest to co chciałabym robić w życiu.

Jak trafiłaś do GOKF/MMKS?

Zaczęło się od tego, że pani od WF wysłała mnie na bezpłatne zajęcia z LA organizowane w moim gimnazjum, a pan, który prowadził te zajęcia, zabrał mnie na Gimnazjadę LA. Tam zauważył mnie aktualny trener Krzysztof Skalski i zaprosił mnie na treningi. Nasza współpraca trwa już prawie 2 lata , wszystko się układa, robię życiówki praktycznie w każdym starcie.

Jak wyglądają Twoje treningi?

Trenujemy 5 razy w tygodniu na hali sportowej, siłowni i w terenie. Treningi odbywają się przy bardzo miłej atmosferze. Zawsze podchodzimy z trenerem do treningu z uśmiechem, lecz dajemy z siebie 100% by było jak najlepiej.

Twoje największe osiągnięcia ile razy stawałaś na podium zawodów ogólnopolskich?

Zdobyłam dwa medale mistrzostw polski juniorów młodszych. Pierwszy we Wrocławiu zajmując II miejsce w rzucie dyskiem, a drugi w Toruniu za III miejsce w pchnięciu kulą, przy okazji dwukrotnie stawałam koło podium na IV miejscu na zawodach ogólnopolskich. Zdobyłam też brąz na międzynarodowym mitingu w Austrii w Schwycą.

Konkurencja pchnięcie kulą to twoja konkurencja? Czy zawsze tak było?

Sądzę, że tak pchnięcie kulą jest moją konkurencją, choć niektórzy mówią, że jestem za niska ja twierdzę, że te 3cm nie robią większej różnicy i brnę dalej, robię swoje. Lecz nie wiem, co trener planuje docelowo gdyż wielu innych trenerów mówiło, że mogłabym dobrze rzucać młotem.

Jakie są Twoje plany dotyczące przyszłości zawodowej, gdzie wybierasz się na studia?

Planuję studiować wychowanie fizyczne na AWFiS w Gdańsku by zostać nauczycielem W-F  w gimnazjum i zarażać gdańskich gimnazjalistów pasją do sportu. Po zrobieniu licencjatu z wychowania fizycznego myślę żeby przepisać się na fizjoterapeutykę. Oczywiście godząc to wszystko ze swoją pasją i dalszym kontynuowaniem swojej kariery sportowej w GOKF/MMKS.

A jak widzisz swoją przyszłość sportową?

Myślę, że w przyszłości mogę reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych. Mażę zdobyć złoto na Olimpiadzie, lecz nie ma, co za bardzo wychodzić w przyszłość na razie trzeba osiągnąć cel na sezon, czyli wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Columbii.

                                                                                                                                               Wywiad przeprowadził D.K